Догляд за вікнами

Поради по догляду за вікнами, або як продовжити життя вікон

Засоби для миття віконСучасні металопластикові вікна стали вже буденністю. Їх встановлюють майже в кожній оселі, але нажаль користувачі не завжди вміють правильно за ними доглядати. А від якості догляду за вікнам певною мірою залежить термін їх експлуатації. Для того щоб розібратися з питання правильного догляду потрібно спочатку відповісти на запитання «Які помилки найчастіше допускають при догляді за вікнами?»

Догляд за вікнами здається нам банально простою справою, яка не потребує якихось додаткових знань чи вмінь. Але варто зауважити що спосіб очищення вікон, миття скла та змазування сучасної фурнітури багато в чому відрізняється від того до якого ми звикли, користуючись вікнами старого взірця. Найчастіше в догляді за вікнами допускаються такі помилки:

  • Застосування миючих засобів, що є непридатними для чищення металопластикових вікон;
  • Відсутність систематичного огляду, регулювання та змазування фурнітури;
  • Забруднення елементів фурнітури під час ремонтних робіт.

Для того, щоб вікна залишалися придатними якомога довший час, треба слідувати простим правилам.

Чищення вікон миючими засобами

Миття металопластикового вікна

Для миття віконної рами металопластикових вікон можна використовувати будь-які (не агресивні) миючі засоби. Наприклад, мильний розчин, або спеціальні засоби. Але купуючи миючі засоби слід пам’ятати – для миття металопластикових вікон не можна використовувати засоби, що містять розчинники, ацетон, абразивні речовини або кислоти. Також слід пам’ятати що раму потрібно мити тільки м’якою серветкою не допускаючи нанесення ударів чи подряпин на профіль ПВХ. Також не можна використовувати порошкоподібні та абразивні миючі засоби, так як через них поверхня вікна стає шорсткою, внаслідок чого бруд в’їдається в профіль та поверхня втрачає естетичний вигляд. Бруд який залишається на вікнах після їх монтажу (змазка від фурнітури, сліди маркування, залишки плівки) можна змити звичайними миючим засобом та теплою водою. Ніякому разі не допускається використання бензину та речовин на основі Нітрату.

Не менш важлива частина металопластикового вікна – ущільнювачі. Саме вони забезпечують герметичність вікон і захищають від протягів, вітру та дощів. Не дивлячись на те, що вони виготовляються з сучасних матеріалів, з часом ущільнювачі зношуються та старіють і як наслідок втрачають еластичність. Для того, щоб зробити їхнє життя якомога довшим та захистити від тертя , мінімум раз на рік їх потрібно очищувати від пилу та бруду, а також протирати засобами що містять силіконове масло. За умов такого догляду ущільнювачі ще довго залишаться еластичними та не будуть пропускати воду.

Миття склопакету металопластикового вікна

Склопакети найкраще мити чистою водою з додаванням засобів для миття скла. Внутрішня поверхня скла не забруднюється і тому не потребує очищення.

Дренажні отвори для водиВ кожному вікні передбачені дренажні (водовідвідні) канали, призначені для відведення назовні вологи, що збирається всередині вікон. Вони розташовані в нижній частин рами, стулок і горизонтальних імпостів. Якщо в таких каналах накопичується пил та бруд вони значно гірше пропускають вологу, і як наслідок вода накопичується всередині, виливаючись за межі каналів та потрапляє на інші частини конструкції. Потрібно час від часу очищувати дренажні канали від бруду.

Догляд за елементами фурнітури

Змащування фурнітуриДля правильного догляду за металопластиковими вікнами недостатньо стежити лише за зовнішнім виглядом віконної рами. Вікна потрібно систематично оглядати на предмет виявлення несправностей фурнітури. Для того щоб продовжити термін експлуатації, а також зберегти бездоганний вигляд, всі рухомі частини вікна (механізми замикання, відкривання, відкидування) потрібно не рідше ніж 2 рази на рік змащувати спеціальною змазкою для фурнітури або технічним вазеліном, що не містить кислот та смол. Варто звернути увагу на те щоб змазка не зруйнувала покриття яке захищає механізм від корозії.

Фурнітура також піддається незначному зносу тому два рази на рік необхідно перевірити рухомість всіх механізмів, при необхідності підкрутити шурупи. Можна також відрегулювати фурнітуру, з часом це стає необхідним через сезонні зміщення рами і самої будівлі. Якщо ручка на вікні розхиталася, потрібно повернути декоративну накладку й дотягнути шурупи.

Пам’ятайте! Профілактика завжди дешевша ніж ремонт, а слідування вище наведеним правилам та рекомендаціям забезпечить якісну та надійду службу ваших вікон на довгі роки. Бережіть ваші вікна та насолоджуйтеся їх функціональністю та привабливим виглядом.