Словник термінів

Доступною мовою про незрозумілі речі

А

Армуючий профіль – стальний підсилюючий елемент, що знаходиться всередині ПВХ-профілю. Він забезпечує більшу жорсткість та міцність конструкції, стійкість до вітрових навантажень.

В

Відлив – спеціальний плоский профіль, що встановлюється та кріпиться до профілю з зовнішньої сторони. Відлив забезпечує захист нижнього монтажного шву від потрапляння в нього опадів.

Д

Дитячий замок – спеціальна фурнітура вікна, ручка з замком, що дозволяє нахилити вікно (відкид), але попереджає його відкриттю. Дана функція передбачена для обмеження доступу дітей до відкритого вікна.

Дистанційна рамка – спеціальна рамка, що знаходиться між склом в склопакеті. Всередині рамки міститься спеціальна речовина, що вбирає вологу.

Доводчик - пристрій, призначений для плавного закриття дверей та вікон.

Дренажні отвори – технологічні отвори в профільній системі, що забезпечують виведення вологи та води з профільної системи.

І

Імпост – Т-подібний профіль, призначений для поділу вікна на частини, з метою надання більшої жорсткості, може бути використаний в декоративних цілях.

Л

Ламінований профіль – профіль, на поверхню якого нанесена спеціальна полімерна плівка. Ламінація має певний колір та фактуру. Може бути використана для імітації профілю «під дерево».

М

Мікровентиляція – функція певних видів фурнітури, що дозволяє привідкривати вікно для забезпечення вентиляції.

Москітна сітка – пристосування, що захищає приміщення від комарів та мух. Кріпиться на профіль з зовнішньої сторони.

П

Профіль – виріб з ПВХ, виготовлений методом екструзії, заданої форми та розмірів.

Р

Рама – нерухома частина вікна, в яку монтується склопакет та стулки (рос. створка).

С

Сендвіч-панель – спеціальна панель, що складається з листів ПВХ, всередині заповнена пінополіуретаном, призначена для утеплення конструкції. Частіше за все використовується в нижній частині балконних дверей.

Стулка (рос. створка) – частина вікна чи дверей, що призначена для вікривання.

Склопакет – конструкція, що складається з кількох стекол (частіше від 2-х до 3-х), які кріпляться між собою спеціальною дистанційною рамкою. Між склом утворюються камери з повітрям, або ж інертним газом (наприклад, аргоном). Склопакет покращує звукоізоляцію та енергоефективність вікна.

Т

Триплекс – багатошарове скло, що складається з кількох шарів. Володіє покращеними показниками удароміцності та надійності.

У

Ущільнювач – еластичні ущільнюючі профілі з високими ізоляційними якостями, використовуються для ущільнення місць примикання різних елементів віконної конструкції (профіль-склопакет, профіль-стулка).

Ф

Фрамуга – стулковий елемент вікна, що має тільки один режим відкривання – відкид. Призначений для провітрювання приміщення.

Фурнітура – спеціальна система, що забезпечує функціонування віконних стулок: відкриття, закриття, поворот, фіксація у вибраному положенні.

Ш

Штапик – спеціальний профіль, призначений для кріплення заповнення (склопакетів та сандвіч-панелей) в віконних та дверних конструкціях.

Штульп – спеціальний профіль, що кріпиться на стулку, забезпечує безімпостний притвор.