Фурнітура

Фурнітура, що використовується при виготовленні віконних та дверних конструкцій

Фурнітура, якою оснащене вікно чи двері, є одним з основних елементів, що входить до складу вікна чи дверей, і за рівнем значимості знаходиться на одному рівні з профільною системою. Саме якість та надійність фурнітури відіграють вирішальне значення в процесі експлуатації конструкції. Від цього елементу залежить ергономічність та комфорт конструкції в цілому. Плавність механізмів та їх плавна робота, функціональність та безпечність конструкції – все це залежить від фурнітури.

Фурнітура Winkhaus

Winkhaus (Німеччина)Компанія WinkHaus спеціалізується на розробці та виробництві віконної та дверної фурнітури вже більше 160 років, якщо бути більш точними – з 1854-го року. На поточний момент, холдинг Winkhaus GmbH & Co. KG є одним з найбільших середніх підприємств Німеччини і працює в більш як 30 країнах світу. Основні виробничі потужності сконцентровані в Німеччині та Австрії. Компанія Метапласт є офіційним партнером українського представництва Winkhaus Ukraine LLC, тому в якості фурнітури, яку ми використовуємо ви можете бути впевнені на усі 100%.

Купуючи вікна та двері, в яких застосована фурнітура WinkHaus, ви завжди робите вибір між стандартними можливостями та додатковими функціями. Стандартні можливості фурнітури WinkHaus забезпечують плавне відкриття стулок та їх надійне запирання. Якщо ж вам потрібен покращений комфорт, все що вам потрібно – обрати одну або кілька додаткових опцій. В залежності від типу фурнітури пропонується різний набір опцій (функціональних можливостей).

Winkhaus proPilot

Winkhaus proPilot: найнеобхідніше і навіть більше

proPilot – поворотно-відкидна та поворотна фурнітура для вікон з ПВХ, що мають фурнітурний паз 16 мм. Елементи фурнітури proPilot мають можливість регулювання в 3-х площинах, що дозволяє провести калібровку та налаштування механізмів, як в процесі виготовлення, так і в процесі експлуатації, якщо така потреба виникне.

Простота конструкції суттєво підвищує надійсніть, а високоякісні матеріали, з яких виготовлена фурнітура, забезпечують плавну роботу механізмів на протязі всього терміну експлуатації. Пройшла сертифікацію по системі якості QM 328 Інституту Rosenheim, відповідає європейським нормам EN 13126-8 (міцність фурнітури) та EN 1191 (міцність вікон та дверей). Здатна витримувати стулки до 100 кг.

Як правило, ми використовуємо proPilot разом з трикамерною системою VEKA Euroline, за умови, що вага стулок не виходить за межі специфікацій фурнітури. Частіше за все це засклення балконів, а також прості віконні конструкцій до яких не ставляться додаткові функціональні вимоги.

Переваги фурнітури proPilot

 • висока міцність та надійність
 • плавна робота механізмів при довготривалій експлуатації

Більше інформції про фурнітуру Winkhaus proPilot

Winkhaus activPilot Concept

activPilot – інноваційна фурнітурна система, що увібрала в собі всі найкращі напрацювання Winkhaus. Система activPilot об’єднує в собі багато інноваційних та практичних рішень. Нова система була розроблена на базі вже перевіреної фурнітури autoPilot і призначена повністю її замінити.

Winkhaus activPilot

Хоча тут і збережені найбільші переваги попередньої системи фурнітури, однак ці інженерні рішення були суттєво змінені та доповнені. activPilot являє собою модульну систему з чіткою структурою і значно скороченою кількістю елементів у порівнянні з попередніми рішеннями. Завдяки своїм можливостям, нова система дозволяє нам втілювати практично будь-яке побажання клієнта. Привабливі додаткові функції, новий тип замикання і можливість легкої зміни рівня безпеки фурнітури є важливими аргументами для покупці вікон.

Winkhaus activPilot

Підвищення стандарту безпеки полягає у заміні декількох стандартних зачепів на протизламні восьмикутні грибки. Не потрібно нічого змінювати на стулці, оскільки кожен з ї елементів, з’єднуючись з протизламними зачепами на рамі, відповідає вимогам підвищеного захисту. Фурнітура має модульну систему, елементи є універсальними і виконують багато функцій (дві або більше) – тепер замість спеціальних рамних частин, використовуються стандартні зачепи, поєднанні зі спеціальним адаптером. Наприклад, окремої балконної защіпки в activPilot нема, вона інтегрована з модулем мікроліфту та блокади неправильного повороту ручки. Цей модуль ми ставимо за замовченням на усі конструкції, в яких використовується activPilot.

Winkhaus activPilot

Серед додаткових опцій, які може обрати клієнт, присутній механізм MSL OS, він дозволяє відкрити на відкид вікно в кількох різних позиціях, замість одної. MSL OS – дуже практичне рішення, коли треба обрати необхідний рівень інтенсивності вентиляції, особливо зимою. У порівнянні з autoPilot, суттєво змінилася ручка-важіль для відкриття штульпового вікна. Тепер вона поєднана зі спеціальною кнопкою, яка відводить важіль і суттєво полегшує відкривання. Важіль, в свою чергу, має спеціальну конструкцію, що попереджає потрапляння бруду в механізм, зберігаючи при цьому естетику вікна.

У системі activPilot ергономіка і функціональність поєднуються з естетикою виконання і декоративними акцентами. Така фурнітура не тільки підвисить рівень вашого комфорту, а й справно слугуватиме вам довгі роки. Зверніть увагу! Механізм припідняття стулки при закритті (мікроліфт) та блокаду неправильного повороту ручки ми ставимо на всі конструкції за замовченням.

Більше інформції про фурнітуру Winkhaus activPilot

Winkhaus activPilot Select: приховані петлі

activPilot Select – спеціальна версія фурнітури activPilot, яка реалізує механізм прихованих петель. Завдяки високотехнологічним рішенням, інженерам Winkhaus вдалося створити фурнітурну систему, яка не має видимих зовнішніх петель і при цьому суміщає як класичне відкривання, так і відкриття в режимі провітрювання.

В стандартному варіанті комплектації така фурнітура здатна витримати вагу стулки вагою до 100 кг. За допомогою спеціального елемента, максимальну вагу можна підвищити до 150 кг, що дозволяє впевнено утримувати стулку площею 3 м2 з потрійним склопакетом. Все це, в поєднанні з профільною системою VEKA Softline 82, дозволяє створювати поворотно-відкидні вікна з рекордними показними енергозбереження. Звертаємо вашу увагу на той факт, що максимальний кут відкриття вікна, оснащеного системою activPilot Select складає 95°.

Winkhaus activPilot Select

Winkhaus activPilot Comfort: периметральне провітрювання

Winkhaus activPilot ComfortactivPilot Comfort – революційна фурнітурна система від Winkhaus з режимом мікровентиляції. Нова система activPilot Comfort має за мету задовольнити потреби найвибагливішого замовника і реалізує в собі одразу три варіанти відкриття: класичне відкриття, відкриття в режимі провітрювання, мікровентиляція.

Зі звичайним відкриттям та провітрюванням питань не виникає – тут все зрозуміло. Режим мікровентиляції передбачає паралельне зміщення усієї стулки по відношенню до рами, що створює по периметру всього вікна вентиляційний отвір в 6 мм. Такий режим повністю імітує природну мікровентиляцію і відповідає суворим європейським стандартам DIN 1946-6.

Winkhaus activPilot Comfort PADMРежим мікровентиляції реалізовано таким чином, що у випадку сильного дощу, вода не потрапляє всередину приміщення, а сильний вітер не призводить до зміщення стулки, як це буває при звичайному режимі провітрювання.

До того ж, в режимі зміщення (мікровентиляції), вікно, оснащене фурнітурою activPilot Comfort відповідає класу безпеки WK2/RC2, що дозволяє залишати його в цьому режимі навіть коли ви надовго йдете з дому.

Існує модифікація activPilot Comfort PADM, що передбачає оснащення вікна інтелектуальною системою управління фурнітурою з електроприводом. Пульт управління оснащений датчиком вологи і таймером, тому може автоматично відкривати вікно в режимі мікровентиляції відповідно до запрограмованих параметрів.

Winkhaus duoPort: розсувні конструкції

Winkhaus duoPort PAS приклад використанняWinkhaus duoPort – спеціальна фурнітурна система, що дозволяє відкривати вікна та двері як режимі класичного провітрювання, так і в режимі бокового зміщення стулки. Завдяки такій можливості, конструкції, оснащені системою duoPort відмінно підходять для маленьких приміщень, де кожен метр площі має високу цінність. Даний тип дверної конструкції також відомий як PSK-портал.

При відкритті відбувається виїзд конструкції на 125 мм відносно рами, рух вікна здійснюється по спеціальним направляючим на подвійних вагонетках. Існують модифікації SK-S та SK-Z. Варіант SK-S передбачає ручне керування стулкою, в свою чергу duoPort SK-Z передбачає напівавтоматичний виїзд та відкриття стулки.

Winkhaus duoPort PAS дотягуючий поршеньduoPort – фурнітура для конструкцій великих розмірів, вона здатна витримувати стулки вагою до 200 кг, при цьому максимальна висота конструкції може становити 2.7 м. Завдяки інноваційним інженерним рішенням, ця фурнітура дозволяє з легкістю керувати стулками, вага яких становить 100-200 кг. Рухома стулка переміщується на спеціальних візках. При вазі стулок більше 160 кг використовуються візки зі спареними роликами. Крім того, duoPort повністю сумісна з системою activPilot.

Існує модифікація duoPort PAS, яка передбачає механізм мікровентиляції з паралельним виїздом стулки по периметру конструкції, подібний до activPilot Comfort. Завдяки використанню восьмигранних цапфів activPilot, в режимі мікровентиляції досягається клас безпеки WK2/RC2.

Winkhaus duoPort PAS варіанти відкривання

duoPort SK 100 S SK 160 S SK 160 Z SK 200 Z PAS
Максимальна ширина стулки FFB, мм 620-1250 620-1250 720-2000 1050-2000 750-1650
Максимальна висота стулки FFB, мм 620-2250 650-2700 900-2700 990-2700 650-2300
Максимальна вага стулки, кг 100 160 160 200 160
Підсилювач ні так так так так
Нахил стулки так так так так ні
Режим мікровентиляції ні ні ні ні так, 6 мм
Периметральна обвязка Winkhaus activPilot так так ні ні так
Керування від ручки ні ні так так ні
Дотягувач стулки ні ні ні ні так
Протизламність WK1 в режимі провітрювання ні ні ні ні WK2
Максимальна площа стулки, м2 2,8 4,45 5,4 5,4 3,8

Winkhaus duoPort SK PAS

Спеціальна ручка для розсувних систем: Winkhaus K-S 502

Ручка Winkhaus K-S 502Для розсувних систем на основі duoPort, використовуються спеціальні ручки Winkhaus K-S 502 T40 та K-S 502A T40. Ручка K-S 502A оснащена спеціальним замком і є обов’язковою для використання у конструкціях, для яких передбачено клас безпеки WK2.

Матеріал – алюміній, довжина такої ручки складає 160 мм, що суттєво полегшує відкривання великих стулок. На додачу, ручка K-S 502 оснащена спеціальним 4-х позиційним механізмом фіксації. Доступні кольори: білий (WS), коричневий (BR), срібло (F1), стара бронза (F4). Для модифікації з замковим механізмом доступний також стальний колір (F9).

Дитячий замок Winkhaus FSV

Winkhaus FSVЯкщо у вас є маленькі діти, існує три способи убезпечити їх від відкривання вікна. Перший варіант – встановити ручку з вбудованим запірним механізмом (замком), нажаль при такому варіанті вікно неможливо відкривати на відкид в режимі провітрювання. Другий варіант – встановити спеціальний механізм, що сполучає віконну раму зі стулкою і дозволяє відкривати на провітрювання. Нажаль, цей варіант передбачає висвердлювання великої кількості отворів для встановлення самого механізму і, на додачу, сам механізм має досить великі габарити. Третій варіант – встановлення спеціального запірного механізму Winkhaus FSV.

На відміну від аналогів, WH FSV є врізним замком, що мінімально впливає на загальну естетику вікна. FSV дозволяє здійснити відкриття вікна в режимі провітрювання, але в той же час, перешкоджає повному відкриттю. Даний механізм рекомендується встановлювати в дитячих садочках та дошкільних закладах. В порівняння з іншими варіантами дитячих замків, він володіє найкращою реалізацією та естетикою.

proPilot activPilot Concept activPilot Select activPilot Comfort duoPort
Позиціювання прості віконні конструкції конструкції з високим рівнем безпеки та широкими функціональними можливостями важкі віконні конструкції з прихованими петлями віконні конструкції з природньою мікровентиляцією великі розсувні конструкції
Режими відкривання класичний, відкид класичний, відкид класичний, відкид класичний, відкид, мікровентиляція відкид, зміщення стулки
Можливі додаткові опції мікровентиляція MSL OS підсилюючий механізм для можливості встановлення стулки до 150 кг комплектація PADM: мотор з електронним керуванням PAS: мікровентиляція з паралельним зміщенням стулки
Особливості протизламні елементи в базовій комплектації приховані петлі, відкриття на 95° мікровентиляція з паралельним зміщенням стулки на 6 мм мікровентиляція з паралельним зміщенням стулки
Допустима вага стулки до 100 кг до 130 кг до 100 кг базова, опціонально до 150 кг до 100 кг модифікація SK до 200 кг, модифікація PAS до 160 кг
Максимальний клас безпеки базовий (GS) WK3 WK3 WK3, в режимі мікровентиляції WK2 WK3, в режимі мікровентиляції WK2

* Характеристики та параметри фурнітурних систем можуть бути змінені виробником без попереднього інформування.

 

Фурнітура SIEGENIA

SIEGENIA AUBI логотипSIEGENIA AUBI KG – відомий німецький виробник якісної фурнітури, що входить до концерну SIEGENIA GRUPPE, історія якого налічує 100 років досвіду. SIEGENIA HS PORTALДля портальних систем, таких як VEKASLIDE та «Гармошка», ми застосовуємо високоякісну спеціалізовану фурнітуру PORTAL HS та PORTAL FS PLUS. SIEGENIA-AUBI представила свою першу фурнітуру цього класу в далекому 1981-му році. Станом на сьогоднішній день, портальна фурнітура даного виробника є однією з найбільш досконалих систем, що гарантує високу надійність та довготривалу експлуатацію готової конструкції.

SIEGENIA PORTAL HS для підйомно-розсувних порталів

Фурнітура PORTAL HS, в залежності від модифікації, здатна витримувати вагу стулки від 150 до 400 кг, що дозволяє створювати великі панорамні конструкції зі склопакетом будь-якої конфігурації – від базового енергозберігаючого до броньованого зі склом триплекс. До того ж за рахунок спеціального механізму, керувати надважкими стулками настільки легко, що це може зробити навіть дитина. Можливості PORTAL HS обмежуються виключно максимальною довжиною профілю ПВХ.

SIEGENIA FS PORTAL PLUSОновлена версія PORTAL HS включає низький поріг висотою всього 19 мм і враховує потреби осіб з обмеженими можливостями (відповідно DIN 18025). В базовій комплектації – клас безпеки GS (базовий), з можливістю простого дооснащення до класу WK2/RC2 EN 1627-1630.

SIEGENIA PORTAL FSPLUS для складних порталів

PORTAL FSPLUS – спеціальна фурнітурна система, яка призначена для створення складних FS-порталів типу «Гармошка». Конструкція такого порталу може містити до 7 стулок, вагою до 80 кг кожна.

FS-портал надає надзвичайну гнучкість при відкритті, адже складаючись він може забезпечити ширину відкривання до 6.3 м, що не під силу жодному HS-порталу. При цьому відкриття і обслуговування такого порталу таке ж легке, як і для звичайного вікна. При виготовленні також є можливим монтаж спеціального безбарєрного порогу, відповідно DIN 18025.

 

Замки, ручки та петлі

Віконні та дверні ручки Hoppe

HOPPE дверні ручкиHOPPE – провідний німецький виробник віконних ручок. Продукція Hoppe відрізняється хорошою ергономікою та надійністю. Ручки Hoppe встановлюються нами за замовченням на всі дверні конструкції з профілю VEKA, а також на віконні конструкції – за побажанням клієнта.

HOPPE віконні ручки New YorkМодельний ряд та широка кольорова гамма дозволяють підібрати ручки під будь-яке вікно – як стандартне біле, так і кольорове, ламіноване під дерево.

Ручки Hoppe виготовлені зі сплаву латуні та алюмінію, що гарантує високу міцність та довговічність. Більшість моделей на зворотній стороні мають спеціальні виїмки, що повторюють контури пальців і суттєво підвищують ергономіку при використанні.

HOPPE віконні ручкиHoppe Secustik – спеціальна версія ручок із запатентованим запірним механізмом. При повороті ручки чути характерне поклацування захисного механізму. Спеціальний запірний механізм блокує поворот ручки (відповідно і зубчату передачу) при спробі зовнішнього впливу на фурнітуру. Таким чином підвищується загальний рівень безпеки віконної конструкції.

Доступні кольори: білий, коричневий, стара бронза, срібло, золото. Доступні моделі ручок Hoppe: Tokyo, Lima, New York, Atlanta, London (дверна), Stuttgart (віконна).

Віконні розети Hoppe

віконні розети Hoppe

Іноді трапляються ситуації, коли необхідно обмежити можливість відкривання/закривання вікон чи дверей стороннім особам. Яскравий тому приклад – дитячі садочки, лікарні, клініки, а також приватні будинки та квартири з дітьми. Це можуть бути також конференц-зали, актові зали та галереї, в яких працюють кондиціонери і виникає необхідність обмежити доступ сторонніх осіб до вікон.

Що робити у такому випадку? Можна встановити спеціальний замок Winhkaus FSV, найбільш «бюджетним» рішенням буде зняти віконні ручки взагалі, але як бути з естетикою? Отвори особливо помітні на білих вікнах, до того ж на механізми може потрапляти абразивний пил.

З вирішенням даного питання вам допоможуть віконні розети Hoppe U26SV, які доступні одразу в 3-х кольорах: білий (WS), коричневий (BR) та срібло (F1). Розета має спеціальну рухому кришку, що приховує отвір для штифта. За необхідності ви можете отримати швидкий доступ до механізму фурнітури за допомогою спеціальної ручки Hoppe 099KH.

Віконні розети Hoppe – хороша альтернатива дитячим замкам FSV, хоч і володіють меншим рівнем захисту.

Віконні ручки Medos

ручки MEDOS з замкомMEDOS – відносно молодий виробник фурнітури, виробничі потужності якого зосереджені в сусідній Польщі. Ручки MEDOS, які ми за замовченням встановлюємо на всі віконні конструкції, володіють найкращим на ринку співвідношенням ціна/якість.

Ручки MEDOS виготовляються методом лиття під тиском сплаву алюмінію та цинку (AlZn), завдяки чому ручки є легкими, міцними та водночас володіють хорошими антикорозійними властивостями. Ручки MEDOS доступні в трьох кольорових варіаціях: білий, коричневий та бронза. Для підвищення рівня безпеки можуть бути оснащені вбудованим замком або кнопкою.

Дверні замки FUHR

FUHR – німецький виробник фурнітури для багатозапірних систем. Історія компанія така ж насичена, як і у Winkhaus, адже створено компанію було в далекому 1859-му році. Основні виробничі потужності сконцентровані в Німеччині, а також Польші. До 75% продукції компанії постачається в США, Великобританію, Голландію та країни Східної Європи. Така популярність FUHR зумовлена високою якістю продукції.

Замки-рейки FUHR зарекомендували себе як надійні пристрої, що здатні захистити ваше житло від несанкціонованого проникнення. За побажанням клієнта, може бути встановлено як звичайний замок FUHR з класичними цапфами, так і посилений зі спеціальними проти зламними грибовидними цапфами. Замкова рейка FUHR додатково може бути оснащена верхнім замком для посилення захисту дверної конструкції.

Замок-рейка FUHR

Замкові циліндри ROTO

замкові циліндри ROTO Cyl-TecROTO є одним з найбільших виробників фурнітури в світі, продукція якого відзначається високою якістю. При виготовленні дверей з профільних систем VEKA Euroline, VEKA Softline та FRAMEX, за побажанням клієнта встановлюється один з двох варіантів замкових циліндрів продуктової лінійки ROTO DOOR: класичний механізм під ключ з обох сторін, або механізм, оснащений з одного боку ручкою.

Замкові циліндри ROTO Cyl-Tec оснащені спеціальними штифтами, що запобігають висвердлюванню замка. На додачу всі замкові циліндри оснащені 6-піновою механікою, що передбачає до 240 тис. комбінацій і забезпечує клас надійності до 6-го рівня згідно DIN EN 1303. Поверхня може бути нікельованою, або ж латунною, що дозволяє підібрати циліндр з урахуванням дизайну дверей та дверних ручок. Широка пластина забезпечує зручний хват ключа.

Дверні петлі IQ+ 3D Hinge

IQ+ 3D logoДверні петлі IQ+ 3D Hinge відповідають найбільш вибагливим запитам виробників конструкцій з ПВХ, оскільки відповідають 14-му класу стандарту TS EN 1935 і пройшли сертифікацію TUV CERT DIN EN ISO 9001 та Росстандарт. Інформаційня брошура в PDF-форматі.

Можливості та переваги

петля IQ+ 3D Hinge
 • Максимальна вага стулки – 160 кг
 • 10 років гарантії
 • Висока стійкість до абразивних речовин та стирання
 • Висока стійкість до дії ультрафіолету
 • Поверхня металічних елементів покрита порошковою емаллю
 • Кріплення з нержавіючої сталі
 • Оцинковане покриття для більшої корозійної стійкості
 • Універсальний дизайн: підходить для ліво та правостороннього монтажу
 • Горизонтальне регулювання -5 мм … +10мм
 • Вертикальне регулювання від нульового положення: +3 мм
 • Регулювання притискаючого зусилля: -1.5 мм … +1.5 мм