Скло та склопакети

Надайте своєму помешканню тепла та затишку

Вибір склопакету настільки ж важливий як і вибір профільної системи, оскільки більшою мірою, тепло- та шумоізоляція в приміщенні залежатиме саме від нього. Дуже важливо не розгубитися серед усієї різноманітності варіантів, адже склопакети можуть бути не тільки однокамерними і двокамерними, вони можуть мати найрізноманітнішу конфігурацію в залежності від запитів та побажань клієнта.

В склопакетах може використовуватись різне скло: звичайне, І-скло (енергозберігаюче), триплекс, фактурне, тоноване, дзеркальне, об'ємне (маліроване). За кількістю камер, склопакети подяляються на:

Здавалося б, достатньо обрати скло, яке сподобалось, обрати кількість камер і все. Але в реальній ситуації при виборі склопакету не все так просто, адже навіть звичайне скло може мати різну товщину. В свою чергу дистанційна рамка склопакету може мати різну ширину, більше того, у двокамерному склопакеті можна застосовувати одночасно ще й дистанційні рамки різної ширини.

Види склопакетів

Наприклад, стандартний двокамерний склопакет має конфігурацію 4-10-4-10-4 (№2 на малюнку), це означає, що в ньому використовуються 3 скла завтовшки 4 мм, які розділені між собою дистанційними рамками товщиною 10 мм. На практиці можливим є також виготовлення двокамерного склопакету зі склом 4, 5 та 6 мм та різними дистанційними рамками. На перший погляд нічого суттєвого, але такий склопакет має підвищену шумоізоляцію, в порівнянні зі звичайним.

Обрати склопакет не так легко, як обрати з-поміж 2-3 профільних систем. Саме тому компанія Метапласт пропонує готові варіанти склопакетів. У тих випадках, коли клієнт ставить особливі вимоги, ми завжди порадимо та підберемо для вас найбільш раціональний варіант.Обробка піскоструйкою

Декор

Для базового декорування склопакету можна застосувати фактурне скло, або декоративні шпроси. Якщо ж цього не вистачає, при необхідності, частину скла можна зробити матовою, або ж нанести на скло матовий малюнок. Гравіювання здійснюється спеціальним пристроєм, що використовує для гравіювання пісок, який подається під тиском (піскоструйка).

Доступні варіанти скла
скло 4 мм скло 5 мм скло 6 мм і-скло 4 мм 3+3 триплекс
Дельта 4 мм Сахара 4 мм Парсоль 4 мм (тоноване в масі) Стопсоль 4 мм (гнуте дзеркальне) Травлення біле 4 мм
Травлення коричневе 4 мм Дельта матова біла 4 мм Дельта матова коричнева 4 мм Сатін білий 4 мм Сатін коричневий 4 мм

Останнім часом достатньою популярністю починають користуватися також класичні вітражі, втім технологія виготовлення такого вітражу ґрунтується на з’єднанні елементів за допомогою свинцю. Чим більший вітраж – тим більше цього шкідливого для людини елементу витрачається при виготовленні.

Альтернативою класичним вітражам можуть слугують заливні та фацетні вітражі. При виготовленні заливного вітражу, на спеціальне очищене та підготовлене скло, за допомогою роботизованого станка наносяться лінії, формуючи зображення. На наступному етапі деякі частини візерунку можуть бути задекоровані ламінаційною плівкою, або ж залиті спеціальним кольоровим лаком. Такий вітраж є екологічно безпечним для людини, адже для формування контурів використовується спеціальна двокомпонентна полімерна суміш.

заливний (лаковий) вітраж

Фацетний вітраж

Фацетний вітражФацетні вітражі відрізняються більшою фактурністю та об’ємністю, при виготовленні використовуються спеціальні елементи – фацети. Фацет (або бевелі від англ. bevels) представляє із себе спеціально оброблений скляний елемент, який може мати різну форму, розміри та колір. Бевелі приклеюються на скло за допомогою спеціального прозорого клею. Оскільки задня поверхня фацету є ідеально рівною як і саме скло, при склеюванні не залишається ніяких швів. На завершальному етапі фацети можуть бути задекоровані, як і у випадку із заливним вітражем.

Енергозберігаюче І-скло (Double Low-Е)

I-скло, яке часто ще називають Double Low-Е, являється подальшим розвитком енергозберігаючого К-скла (Low-Е). Поверхня такого скла покрита спеціальними оксидами металів (срібло та оксид титану) методом катодного напилення в умовах вакууму, під дією електромагнітного поля. Дане покриття є «м’яким» і делікатним по відношенню до себе. Шар срібла є тонким, а тому може бути окислений і втратити свої властивості. Аби такого не трапилося, скло повертають спеціальним покриттям всередину склопакету. На практиці, склопакет з і-склом (Double Low-E) має на 8-10% більшу енергоефективність, ніж аналогічний склопакет із застосуванням К-скла (Low-E).

Таке скло має хороші теплоізоляційні якості та здатне добре пропускати багато сонячного світла (SF 62). І-скло має чудову якість не пропускати інфрачервоне випромінювання через себе. Це означає, що в спекотне літо в приміщенні буде прохолодно, а взимку, тепло від опалювальних приладів не виходитиме назовні.

Що це означатиме для клієнта? Використання склопакетів з І-склом, при тих же умовах, скорочує витрати до 2.5 разів, аніж зі звичайним склопакетом. Таким чином, при зовнішній температурі -26 С і температурі в приміщенні +20 С, температура на поверхні скла всередині приміщення буде +5.1 С для звичайного склопакету, +14 С з І-склом (+11 С з К-склом). Вигідна економія чи не так?

Броньоване скло триплекс

Сучасні протизламні віконні та дверні склопакети оснащуються склом триплекс. При виробництві триплексу використовується технологія ламінування: на скло наноситься спеціальна бронеплівка PVB, поверх неї знову скло, за необхідності операція повторюється. На практиці таке скло володіє високою удароміцністю і, в залежності від кількості слоїв, товщини скла та плівки поділяється на 4 класи: A1, A2, A3 та B1. В залежності від класу, таке скло здатне витримати кинутий камінь, або удар кувалди. Більш детально читайте в розділі Безпека.

Однокамерні склопакети

Сучасні однокамерні склопакети являють собою по суті сендвіч з двох стекол, по периметру розділених дистанційною рамкою. Дистанційна рамка, завдяки своїм конструктивним особливостям, виконує також функцію осушування (під перфорацією знаходиться Silica Gel) і моментально вбирає вологу, якщо вона з’явиться всередині склопакету.

Всі сучасні склопакети по периметру герметизовані спеціальною консистенцію, що виключає потрапляння туди вологи. Основною перевагою таких склопакетів, безумовно, є ціна, вони значно дешевші своїх старших побратимів. Також ці склопакети є легшими, тому можуть бути застосовані при заскленні лоджій та балконів, знижуючи навантаження на балки та перекриття будівлі.

Недоліком склопакетів цього класу є недостатній рівень шумо-, звуко- та теплоізоляції, в порівнянні з двокамерними склопакетами. Рівень звукоізоляції знаходиться на рівні 20-25 децибел, в залежності від товщини скла та дистанційної рамки.

Проблема теплоізоляції може бути легко вирішена заміною одного або двох стекол на I-скло. Стандартна конфігурація однокамерного склопакету 4-16-4 (для VEKA Euroline) або 4-12-4 (для VEKA Sunline), тобто 24 і 20 мм відповідно.

Зверніть увагу! На перший погляд, однокамерний енергозберігаючий склопакет має кращі показники опору теплопередачі, в порівнянні зі звичайним однокамерним. Наприклад, для склопакету 4-16-4і цей показник становить 0,59, що на 25% вище, в порівнянні зі звичайним склопакетом 4-10-4-10-4, для якого цей показник становить 0,47. Найбільш ефективно такий склопакет зберігає тепло у випадку використання системи опалення з інтенсивним інфрачервоним випромінюванням, оскільки енергозберігаючі властивості і-скла ґрунтуються на відбитті такого випромінювання і перешкоджанню його виходу через склопакет. Що ж стосується опору теплопередачі при контакті теплого повітря з поверхнею склопакету, такий склопакет має приблизно рівні показники зі звичайним однокамерним склопакетом.

Однокамерний енергозберігаючий склопакет рекомендується використовувати там, де нема можливості, або нераціонально встановлювати двокамерний енергозберігаючий склопакет – прикладом може слугувати профільна система VEKA Euroline, а також система засклення VEKA Sunline.

Двокамерні склопакети

Двокамерні склопакети, по суті, являються подальшим розвитком однокамерних склопакетів. В таких склопакетах використовуються 3 скла, розділі лені між собою дистанційною рамкою. Таким чином утворюються 2 повітряні камери.

Технічні характеристики таких склопакетів кращі за однокамерні, але більшою мірою це стосується шумо- та звукоізоляції, що може досягати рівня в 42 децибели.

Для стандартного двокамерного склопакету показник шумо- та звукоізоляції становить 29-31 Дб, що на 5-8 Дб вище за показники звичайних однокамерних склопакетів. Різниця у 3 Дб еквівалентна збільшенню або зменшенню інтенсивності у 2 рази. Чередування скла 4, 5 та 6 мм в одному склопакеті, з використанням дистанційних рамок різної ширини, дозволяє досягнути рівня ізоляції до 42 Дб.

Використання двокамерного енергозберігаючого склопакету, при відносно невисокій разовій вартості (особливо у складі готової конструкції), являється одним з найефективніших засобів постійної економії витрат на опалення взимку та кондиціювання влітку.

Також необхідно пам’ятати, що двокамерні склопакети в півтори рази важчі за однокамерні, за рахунок третього скла – додаткові 10 кілограм на квадратний метр. Відповідно, зростає і навантаження на фурнітуру, особливо на великих стулках. Хоча, в більшості випадків, це може бути компенсовано можливостями фурнітури WinkHaus activPilot, яку ми за замовченням використовуємо для таких конструкцій.

При виборі склопакету дуже важливо правильно розрахувати навантаження на фурнітуру. Скло, товщиною 1 мм має вагу 2.5 кг/м2. Відповідно, 1 м2, в залежності від типу склопакету, матиме наступну вагу:

Склопакет однокамерний двокамерний двокамерний триплекс
Конфігурація 4-16-4 4-16-4-16-4 (3+3)-8-4-10-4
Вага* 1 м2 >20 кг >30 кг >35 кг
* вага вказана без врахування дистанційної рамки, осушуючого наповнювача та герметика. В залежності від конфігурації склопакету (кількості та товщини дистанційних рамок), ця величина варіюється в межах 1,7 - 6,9 кг/1 м2.

Двокамерні склопакети – ідеальне рішення для будівель, що розташовані біля шумних вулиць зі жвавим рухом і великим рівнем шуму, а також в регіонах з холодним зимнім кліматом. Стандартна рекомендована конфігурація двокамерного склопакету: 4-10-4-10-4 (32 мм) для профільної системи VEKA Softline 70 та 4i-16-4-16-4i (44 мм) для профільної системи VEKA Softline 82.

Типові конфігурації склопакетів

Euroline Softline 70 Softline 82 Sunline
Рекомендована ширина склопакету
24 мм 24 мм, 32 мм 44 мм 4 мм (скло), 20 мм
Стандартний склопакет (за замовченням)
4-16-4 4і-16-4 4і-16-4-16-4і * скло 4 мм
Склопакет за побажанням замовника
4i-16-4 *
4i-14-6 *

4-14-6
5-14-5
6-12-6

(3+3)-14-4i **
однокамерний 24 мм як для Euroline

а також

4i-10-4-10-4 *
4i-10-4-10-4i *
(3+3)-8-4-10-4i **
4-16-4-16-4

можливе встановлення спеціального слопакету з підвищеною звукоізоляцією
4-12-4
* енергозберігаючий
** енергозберігаючий з триплексом

Порівняльна таблиця склопакетів

Товщина (мм) Конфігурація склопакету (скло, рамка) Вага (кг/1м2) Шумо- та звукоізоляція (Дб) Опір теплопередачі (м2 °С / Вт) Коефіцієнт пропускання світла Коефіцієнт пропускання сонячної енергії
20 4-12-4 22,6 23 0,3 0,8 0,78
20 4-12-4i 22,6 23 0,56 0,73 0,51
24 4-16-4 23,5 24 0,32 0,8 0,78
24 4-16-4i 23,5 24 0,59 0,73 0,51
32 4-10-4-10-4 34,7 29 0,47 0,72 0,72
32 4-10-4-10-4i 34,7 29 0,71 0,66 0,5
44 4-16-4-16-4 36,9 31 0,52 0,72 0,72
44 4-16-4-16-4i 36,9 31 0,86 0,66 0,5
* в якості «звичайного» скла використовується скло найвищої якості марки М1 відповідно ГОСТ 111-90 (СТ СЭВ 5447-85).